24 Temmuz 2011 Pazar

Kuşlar...

İyi Pazarlar,

Çok istememe rağmen bu aralar yeni bir yazı koyamadım.Ne yaptın derseniz,kayda değer bir şey yok.Ama-sıcaklardan herhalde-bir şeyler yapmak istesem de bir tembelliktir gidiyor.Dişe dokunur tek şey fotografçılık kursuna başlamam.Haftada 2 gün gidiyorum.Şimdilik iyi gidiyor.Umarım sonuçları da iyi olur.

Hepinizin sempati duyduğu hayvanlar vardır herhalde?Ben de kanatlı tüm hayvanları severim.Kuşlar,tavuklar,ördekler,kelebekler hatta yarasalar ve baykuşlar...Bu nedenle evimde kuşlara ilişkin bir sürü obje var.Bir kısmı çok uyduruk,bir kısmı daha değerli.Pahalı yada ucuz olması hiç önemli değil.Önemli olan benim sevmem diye düşünüyorum.Takılarımda,mutfak eşyalarımda da kuşlu ve tavuklu objeleri çok seviyorum.Bu günkü yazının konusu da kuşlar.

Size ilk olarak çarpı işi panomu göstereyim.

IMG_0451

Yine bir Jeremiah Junction.Çok sevimli değil mi?

IMG_0457

IMG_0453

IMG_0454

IMG_0455

IMG_0456

Yine 16 ct.DMC etamin üzerine DMC mouline ile işlendi.


Bu kuşların evleri yok mu?Elbette var.
Bir kısmını satın aldım,bir kısmını Atölye'de(http://favoritehometovisit.blogspot.com) boyadım.Daha da boyanacak değişik formlarda kuş evim var.İnşallah sonbahara...Şimdilik size gösterebileceklerim bu kadar.

IMG_0467

IMG_0485
IMG_0460

IMG_0464

IMG_0463

Bunlar hazır aldıklarım.Farklı zamanlarda,farklı yerlerden toplamıştım.Çok bilmiş ördeğim Herbert nasıl?Herbert'ın gözleri çok okumaktan aşırı miyop,elmayı da çok sever.Herbert'ı çok seviyorum.

Aşağıdakiler de Atölyede yaptıklarım.

IMG_0469

IMG_0470

IMG_0471

Bu kuş evi boya eskitme ve hamur kabartma.

IMG_0473

IMG_0474

IMG_0475

IMG_0477

IMG_0478

IMG_0479

IMG_0483

IMG_0482

Bu ise mum eskitme ve hamur kabartma.Hamur kabartma yaptığım parçalar çok küçüktü.Resimleri kesmesi ve hamurlaması epey bir vaktimi almıştı.Hamurladığım parçaları yerleştirmeyi hiç sormayın...

Desktop7

Desktop6

Bunlar da rüzgar çanı şeklinde küçük kuş evleri.Küçük bay ve bayan ibiği görüyormusunuz?Aslı'cığımın hediyesi.Çok tatlılar.

IMG_0488

Bay ve bayan ibik sizlere hoşçakal der.

12 yorum:

Nilgün Torunoğlu dedi ki...

Pano da kuş evleri de hepsi harika! Ellerinize fikrinize,gözlerinize binlerce kez sağlık. Ben de işlemeye başladım,biraz yavaş gidiyor sıcaktan ellerim çabucak terliyor ve dikkatim dağılıyor (arada hatalar olsa da aldırmıyorum )ama o kadar zevk alarak işliyorum ki anlatamam. Size tekrar teşekkür ederim. Sevgiler...

ebru dedi ki...

Hazır aldıklarınızın sizin yaptıklarınız yanında çok sönük kaldığını bilmem söylemeye gerek var mı! Ellerinize sağlık, harikalar.Sevgiler, Ebru

mycitycottage dedi ki...

Dolunaycim hepsi birbirinden güzel harikasına ellerine saglık kiskaniyorum seni maşallah sevgili arkadasıma özellikle kanavice için diyecek çok şey var tahmin edebiliyorum nekadar emek harcamissindir kimbilir...dolunaycim umarım yakınlarda görüşürüz ...

tarchinbyseden dedi ki...

Kuş evlerinin hepsi birbirinden harika. Çarpı işi tabloya bayıldım. Şablonunu bulma imkanımız olur mu acaba? Dergiden mi çalıştınız, öyleyse hangi dergi? Teşekkürler :)

Unknown dedi ki...

Sevgili Colette,
Bloğunda gördüm.Harika olmuş.Umarım sular seller gibi biter.Sevgiler.

Ebru teşekkür ederim.Ben de kendi yaptıklarımı -hataları olsa da- seviyorum.Sevgiler.

Unknown dedi ki...

Aygüncüğüm,kıskanma.Senin nasıl becerikli bir kadın olduğunu cümle alem biliyor.Tatil dönüşü görüşelim.Minnoşları ve seni kocaman öptüm.

Unknown dedi ki...

Sevgili Tarchin,
Sanırım siz de bir dönem Atölye Beyaz'a devam ediyordunuz.Siz de çok şık ve güzel şeyler üretiyorsunuz.
Panoyu size gönderebilirim.Ama tam tatile çıkma hazırlığındayım.Birkaç günüm kaldı.Mail adresim dolunayunsalan@gmail.com
Bana mail adresinizi bildirirseniz önümüzdeki bir kaç gün içinde yollamaya çalışırım.Gönderemezsem Ağustos ortasında söz.Sevgiler.

Anonim dedi ki...

Slm, bloğunuz hayırlı olsun sizinle geçen yıl gordion avm'de tanışma fırsatı bulmuştum, o günden beri de ece hanımın kurslarına katılmak için dönüp duruyorum, geçen cuma kendisiyle süpriz bir şekilde tanıştım, işallah ekim döneminde orada olucam, çalışmalarınız süper, bi etamin işi kaldıydı bulaşmadık o da sayenizde olacak herhalde, sevgiyle kalın:))

Unknown dedi ki...

Pembe Düşler merhaba,
güzel sözlerin için teşekkürler.Atölyeye başlaman kendin için yapabileceğin en iyi şeylerden biri.Çok keyif alacağına eminim.Etamin de çok keyiflidir.Ona da başla.Sevgiler.

Unknown dedi ki...

ellerinize sağlık.çok güzeller.kuş olup konasım geldi:))

Unknown dedi ki...

Kanaviçeci,teşekkürler.
Bekleriz kapımız konanlara ardına kadar açık.Sevgiler.

sibel dedi ki...

merhaba country tarzı etaminlerinize resmen bayıldım bu etaminlerin şablonlarına nasıl ulaşırım.benim elimden pek gelmez ama annem bu konada çok başarılıdır bana yastık işlemesini istemeyi düşünüyorum yardımcı olurmusunuz.